107,6 FM

Majówka 2021. Obiekty noclegowe i hotele zamknięte do 3 maja. Reakcja Wisły i Polskiej Izby Hotelarzy

Obiekty noclegowe pozostaną zamknięte minimum do 3 maja. Minister Zdrowia Adam Niedzielski rozwiał wątpliwości dotyczące długiego weekendu. Jak zareagowali na decyzję w Wiśle?

Jak już informowaliśmy hotele i obiekty noclegowe nie będą mogły prowadzić normalnej działalności aż do 3 maja. (Minister zdrowia: przedłużamy restrykcje o kolejny tydzień do 25 kwietnia. Wyjątkiem przedszkola i żłobki. Co z majówką?). Jest to spowodowane dużą liczbą zajętych łóżek w szpitalach i trzecią falą epidemii koronawirusa w Polsce.

Jak decyzję o zamknięciu hoteli i obiektów noclegowych na majowy weekend komentuje Adam Latek z Polskiej Izby Hotelarzy?

Przypomnijmy: zgodnie z obecnymi obostrzeniami działalność mogą prowadzić jedynie hotele robotnicze oraz obiekty oferujące noclegi w ramach podróży służbowych.

Jak mówi Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle 'urzędnicy i przedsiębiorcy mieli nadzieję, że decyzja będzie inna, ale mimo tego zapraszają turystów do spędzenia czasu na świeżym powietrzu':

W trakcie majówki na wiślańskich szlakach będzie prowadzona akcja sprzątania po zimie. W zamian za pomoc uczestnicy otrzymają nasiona kwiatów, sadzonki drzew lub karmniki dla ptaków. Urzędnicy planują też uruchomienie specjalnej aplikacji, dzięki której turyści będą mogli wziąć udział w grze terenowej po centrum miasta.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama