107,6 FM

Minister zdrowia: przedłużamy restrykcje o kolejny tydzień do 25 kwietnia. Wyjątkiem przedszkola i żłobki. Co z majówką?

Restrykcje przedłużone o tydzień. To decyzja rządu, którą zakomunikował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Przedszkola i żłobki zostaną jednak otwarte już od najbliższego poniedziałku - 19 kwietnia. Dłużej zamknięte pozostaną natomiast hotele.

Oprócz otwarca żłobków i przedszkoli od najblizszego poniedziałku (19 kwietnia) nastąpi też poluzowanie obostrzeń dotyczących aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

- Doszliśmy do wniosku, żeby przywrócić możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu - mówił też dziś minister zdrowia - Adam Niedzielski. Dodawał: dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo w grupie do 25 osób. Resort argumentuje to tym, że na otwartej przestrzeni jest mniejsze ryzyko transmisji wirusa.

Wszystkie pozostałe restrykcje będą obowiązywały do 25 kwietnia.

Minister zdrowia: przedłużamy restrykcje o kolejny tydzień do 25 kwietnia. Wyjątkiem przedszkola i żłobki. Co z majówką?   Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia kprm

Obostrzenia epidemicze. Co z majówką?

Minister zdrowia odpowiedział też na pytanie "co z majówką?". - Przedłużamy o 2 tygodnie restrykcje w zakresie hoteli i obiektów noclegowych. Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych - zapowiedział Adam Niedzielski.

Powodem takich decyzji jest fakt, że wciąż utrzymuje się wysoki poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorów w szpitalach. Szef resortu zdrowia mówi w tym przypadku o "stabilizacji na wysokim poziomie".

21 283 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - tyle było minionej doby. Zmarło 803 chorych z Covid-19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama