107,6 FM

Bliżej Hanika - lektury na beatyfikację księdza Jana Machy

Biografia, myśli wybrane, fragmenty homilii, a może eseje poruszające wyobraźnię i pozwalające skrócić dystans miedzy nami a księdzem Janem Machą? W przededniu beatyfikacji zastanawiamy się po jakie książki sięgnąć, by lepiej poznać Hanika i zainspirować się jego życiem.

Bliżej Hanika - lektury na beatyfikację księdza Jana Machy  

-Ksiądz Jan Macha został aresztowany, gdy wracał z Katowic, gdzie przyjechał odebrać książki z Księgarni i drukarni katolickiej, czyli przedwojennej poprzedniczki Księgarni Świętego Jacka - mówi dr Joanna Pakuza. To wydarzenie dziś jest dla wydawnictwa dodatkowym impulsem do działania. - Chcemy na różne sposoby przybliżać postać księdza Jana Machy - mówi Joanna Pakuza. W rozmowie propozycje lektury i zapowiedzi wydawnicze.

Agnieszka Huf, autorka książki pt. Zawsze myśl o niebie cieszy się reakcją czytelników na swoją pracę. Szczególnie ważnymi recenzentami byli członkowie rodziny księdza Machy. -To jest nasz Hanik, Hanik z rodzinnych opowieści! - usłyszała autorka. -Chciałabym, byśmy nie zatrzymali się na Haniku - dodaje Agnieszka Huf - Hanik nie chciałby szumu wokół swojej osoby ale byśmy spoglądali w kierunku Tego, któremu całe życie służył. Chciłaby, byśmy byli skoncentrowani na Chrystusie.

Agnieszka Huf, Joanna Pakuza, Dominika Szczawińska   Agnieszka Huf, Joanna Pakuza, Dominika Szczawińska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji