107,6 FM

Katowice. Powstała Rezolucja Śląska. Wspólny apel o zmianę polityki klimatycznej UE

Zrewidowanie unijnego pomysłu Fit For 55. To jeden z głównych postulatów sygnatariuszy rezolucji Śląska. W Katowicach pod postulatami dotyczącymi zmiany polityki klimatycznej Brukseli podpisali się politycy, związkowcy, przedsiębiorcy i naukowcy.

Rezolucja Śląska - tak nazywa się dokument, pod którym złożyli podpisy europosłowie, przedstawiciele rządu, samorządowcy, naukowcy, czy przedsiębiorcy. Jego treść została wypracowana w Katowicach, a dotyczy polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

- W obliczu tego co dzieje się na świecie, musimy wykorzystać węgiel, który mamy - przekonuje europoseł Grzegorz Tobiszowski, jeden z inicjatorów rezolucji:

Rezolucję podpisał m.in. prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński, choć zaznacza, że to dopiero początek dyskusji o energetyce:

Spośród samorządowców podpisy złożyli też prezydent Zabrza - Małgorzata Mańka-Szulik i prezydent Katowic - Marcin Krupa.

Rezolucja trafi teraz na ręce przewodniczącej Komisji Europejskiej - Ursuli von der Leyen. Zapoznają się też z nią członkowie wszystkich frakcji europarlamentu.

Czytaj także:

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama