107,6 FM

Katowice. Śląski Ruch Klimatyczny ogłosił manifest klimatyczny. Zaprasza Marcina Krupę do rozmów

Manifest klimatyczny ogłosił dziś w Katowicach Śląski Ruch Klimatyczny. Jego członkowie zaprosili Marcina Krupę, prezydenta Katowic do rozmów na temat polityki klimatycznej miasta, a także przedstawi swoje postulaty dotyczące tejże polityki.

Śląski Ruch Klimatyczny zabiera głos w istotnym momencie, jakim jest czas trwania światowej konferencji klimatycznej COP25 w Madrycie. Podczas gdy ważą się polityczne decyzje na szczeblu międzynarodowym, Śląski Ruch Klimatyczny przypomina, że odpowiedzialność za stan klimatu leży po stronie władz wszystkich szczebli, w tym także władz samorządowych.
- Stoimy w obliczu śmiertelnego zagrożenia - mówili dziś w Katowicach aktywiści ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego. W wygłoszonym manifeście domagają się oni zdecydowanych działań. Mówi Agata Otrębska ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego:

Aktywiści chcą rozmawiać w sprawie klimatu z prezydentem Katowic - Marcinem Krupą. Mówi Patryk Białas, aktywista ekologiczny:

Aktywiści zachęcają też do zaangażowania się w działania na rzecz klimatu - poprzez akcje ekologiczne i wywieranie presji na rządzących. Śląski Ruch Klimatyczny poleca wybór roweru lub komunikacji publicznej, a także radzi zrezygnować z latania samolotem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama