107,6 FM

Profesjonalistki w habitach

Stale doskonaląc się w zawodzie pielęgniarki staramy się być w pełni profesjonalne, a habit budzi zaufanie pacjentów - mówiła przewodnicząca Komisji Pielęgniarek z ramienia żeńskich zgromadzeń zakonnych s. Paula Narożna podczas 98. Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę.

W Polsce pracuje 2 200 pielęgniarek zakonnych. - Zdarza się, że rodziny pozostawiają swoich bliskich w szpitalach nie mając cierpliwości i możliwości codziennej opieki nad nimi. To my stajemy się dla nich najbliższe - podkreśliła s. Paula Narożna.

Jak zauważyła, na siostrach pracujących w szpitalach spoczywa podwójne zadanie - niesienie ulgi w cierpieniu zarówno fizycznym jak i duchowym. - Dodatkowym zadaniem w naszej pracy jest to, by być otwartym na potrzeby duchowe naszych podopiecznych, zwłaszcza tych, którzy odchodzą, by pomóc im pojednać się z bliskimi i z Bogiem. Habit ułatwia nam tę pracę, budzi zaufanie. 

Zawsze chorego stawiać przed chorobą - powiedział w homilii podczas pielgrzymki medyków prymas Polski abp Wojciech Polak. -Można dyskutować, jak pomagać, jak leczyć, ale trzeba pamiętać, że we wszystkim, co jako Służba Zdrowia czynicie, nie chodzi tylko o leczenie ciał. Chodzi o terapię ludzkiej godności, tej nie można negocjować, tej zawsze trzeba bronić.

Przeczytaj więcej:

98. Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę zgromadziła przedstawicieli medyków z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy do pielgrzymki medyków dołączyła społeczność sióstr pielęgniarek. W Polsce niemal 2 200 pielęgniarek zakonnych pracuje w zakładach opieki, hospicjach, jak również dociera do chorych bezpośrednio przez sieć pomocy domowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama