Czy wszechobecne urządzenia elektroniczne, praca i nauka online sprawiają, że dzieci i młodzież jeszcze trudniej niż kiedyś zainteresować lekturą? Czy szelest książki i pobudzająca wyobraźnię fabuła mogą stać się terapią dla coraz trudniej znoszących czas pandemii dzieci?
TO, ŻE ICH NIE WIDZISZ WCALE NIE ŚWIADCZY O TYM, ŻE ICH NIE MA - Aleksander Bańka nie tylko przekonuje do uwierzenia na nowo w bożych posłańców, ale też w przystępny sposób przybliża teksty biblijne i teologiczne.
Karolina Sulej na historię zagłady patrzy przez pryzmat codziennych przedmiotów - ubrań, biżuterii, obuwia, środków higienicznych. Nie jest to jednak notatnik archiwistki. Mówiąc o rzeczach dotyka tożsamości ofiar - ich lęków, nadziei, wiary, siły przetrwania. Pytanie o ubrania okazuje się być kluczem do rozmowy o sprawach najistotniejszych.
Dr Maria Miduch zaprasza do lektury szczególnie tych, którzy Księgę Objawienia kojarzą z lękiem, apokaliptycznymi obrazami i niezrozumiałą treścią. Przekonuje, że wyjaśnienie kontekstu powstania tekstu i poznanie autora wpłynie na zrozumienie głównego przesłania księgi, którym jest opowieść o ostatecznym zwycięstwie Boga.
Czy trzeba się bogacić? Kiedy pieniądz staje się problemem? Dlaczego Bóg nie każdemu daje po równo? Między innymi na te pytania odpowiada ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak udowadniając, że o pieniądzach warto rozmawiać z... biblistą!
Wznowienie wywiadu Judyty Syrek z ojcem Joachimem Badenim pokazuje, że słowa prorocze z czasem nie tylko nie tracą na aktualności, a wręcz przeciwnie zyskują nową siłę. Siłę nadziei!
Nowy tom serii Biblia Impulsy, Ewangelia wg. Świętego Jana w tłumaczeniu i z komentarzem dr Beaty Urbanek, oraz biografia św. Faustyny Kowalskiej to propozycje na dzisiejszy przedświąteczny wieczór.
Książka pod choinkę? Jakie tytuły wybieramy? Najlepsze poradniki? A może książki poruszające trudne tematy nadają się na świąteczny prezent? Oczywiście znajdziemy też coś dla dzieci. Dla wszystkich zaś książkowy konkurs.
Zbliżają się Święta. Czy pod choinką najmłodsi znajdą książkowe prezenty? I czy książka ucieszy? Szukamy dobrych propozycji.
Na książki lekkie i uspakajające przyjdzie jeszcze czas. Dziś szukamy tekstów, które pomogą nam w trudnej refleksji na koniec 2020 roku.