Gdyby nie ludzie i ich pasje to tradycje nie przetrwały by. Gdyby nie różnego rodzaju organizacje pewnie też nic by się nie udało. O tym jak działa Stowarzyszenie Regionalne Roztoka w Międzybrodziu Żywieckim.
Nie zdradzimy żadnego przepisu, bo właściciel Chaty na gronu strzeże ich bardzo. Ale opowiemy o tym, jak smacznie można zjeść w tym miejscu. O szczegółach w Gotuj się na lato.
No i stało się: z wakacji dziecko wróciło zakochane. Nie je, nie pije, tylko siedzi i myśli o tej drugiej połowie. Kiedy porozmawiać z dzieckiem, by ustrzec je przed niewłaściwymi znajomościami, jak rozmawiać, by nie popełniło niewłaściwego kroku. O tym z psycholog Ewą Kustwan-Mróz i Aleksandrą Kruszyńską z ROME Metis w Katowicach
-Nie trzeba dziś zachęcać do udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych - mówi kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Wiśle Tadeusz Papierzyński. Do Wisły przyjechały tłumy turystów spragnionych odpoczynku i zapomnienia o pandemii.
O planach utworzenia w Ćwiklicach sanktuarium.
Razem z historykiem Piotrem Stefaniakiem uruchomimy wehikuł czasu i zastanawiamy się w których wiekach ludzie byli najszczęśliwsi?
Rak nerki rozwija się niemal bezobjawowo, przez długi czas nie sygnalizując żadnych nieprawidłowości w naszym organizmie. Dlatego często wykrywany jest w stadium bardzo zaawansowanym. Co zrobić, żeby ten trend się zmienił? M.in. na to pytanie poszukamy odpowiedzi w programie.
Nie spodziewałem się, że ta szczepionka będzie aż tak skuteczna - mówi były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ordynator Szpitala Św. Elżbiety w Katowicach, który został w październiku minionego roku przekształcony w szpital covidowy.
Okazje były ku temu różne, ale na pewno ważne. Bo świniobicia nie robiło się na co dzień. Jak to wyglądało i jakie wyroby czyniono?
Jak liczyć wiek kościoła?
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07