Mowa o dzieciach, rodzinach i dorosłych z Katowic-Józefowca na wielkopostnej zadymie.
Od stycznia br. w archidiecezji Rio de Janeiro trwa proces beatyfikacyjny Guido Schäffera. Z zawodu był lekarzem, z zamiłowania surferem, jednak postanowił zostać księdzem. Zginął tragicznie w wieku 34 lat w trakcie surfowania po falach Atlantyku, kilka tygodni przed święceniami diakonatu.
44 osoby znalazły się na liście Społecznego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy we Wrocławiu. Są to znane osobistości związane ze światem polityki, kultury, sportu i edukacji. Dlaczego poparli kandydata PiS-u?
"Radosna wiara, radosne życie, radosne Zmartwychwstanie" - pod takim hasłem rekolekcje wielkopostne dla Polaków mieszkających w Londynie i okolicach od 20 do 23 marca będzie głosił ks. Stanisław Orzechowski.
"Zwracamy się do polskich parafii o nawiązanie bezpośrednich kontaktów z parafiami na Ukrainie: rzymsko- i greckokatolickimi. Niech partnerskie relacje między parafiami owocują wzajemnymi odwiedzinami i pomocą, według lokalnych możliwości - zaapelowali biskupi zgromadzeni na 368. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.
Zatrzymano 9 osób podejrzanych o związki z dwoma napastnikami, którzy przeprowadzili w środę atak na muzeum Bardo w Tunisie - podała w czwartek kancelaria prezydenta Tunezji. W głównych tunezyjskich miastach zostanie rozmieszczone wojsko w celu ich ochrony.
Mianowany w lutym br. kardynałem arcybiskup Addis Abeby obrządku etiopskiego Berhaneyesus Demerew Souraphiel przebaczył swemu komunistycznemu prześladowcy, który w 1980 r. go aresztował i uwięził.
Potwierdźcie doktrynę o nierozerwalności małżeństwa chrześcijańskiego, głosząc jego wielkie piękno - piszą w apelu do Ojców Synodalnych absolwenci Papieskiego Instytutu do Studiów nad Małżeństwem i Rodziną Jana Pawła II przy Uniwersytecie Laterańskim oraz pary małżeńskie związane z centrum formacji Mistero Grande.
Kary w zawieszeniu - od 2 lat do 6 miesięcy - wymierzył w czwartek Wojskowy Sąd Okręgowy 4 żołnierzom oskarżonym o zbrodnię wojenną w Nangar Khel. Sąd uznał, że to nie zbrodnia wojenna, lecz rozkaz wykonany niezgodnie z jego treścią i z zasadami użycia broni.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07