Francuskie siły bezpieczeństwa kontynuują w poniedziałek obławę w celu znalezienia ewentualnych wspólników dżihadystów, którzy przeprowadzili w zeszłym tygodniu zamachy w Paryżu - poinformował w poniedziałek premier Francji Manuel Valls.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku zajmie się odwołaniami obu stron od wyroku w sprawie przemytu cudzoziemców do Polski przez granicę z Białorusią. Osiem osób skazanych w pierwszej instancji chce uniewinnienia; prokuratura - skazania uniewinnionego Białorusina.
W poniedziałek premier Ewa Kopacz spotka się z przedstawicielami górniczych związków zawodowych - poinformował szef górniczej "Solidarności" Jarosław Grzesik. Rozmowy rozpoczną się o godz. 14 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.
Górnicy kolejnych kopalni mają w poniedziałek dołączyć do protestu, który od kilku dni prowadzony jest w czterech wskazanych przez rząd do likwidacji kopalniach. Do stolicy pojadą pracownice kopalń i żony górników. Liczą, że uda im się spotkać się z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Co najmniej 3,7 mln ludzi wzięło udział w niedzielnych demonstracjach przeciwko terroryzmowi, zorganizowanych we Francji po ostatnich zamachach w Paryżu - podało francuskie MSW. W "marszu republiki" w stolicy kraju uczestniczyło minimum 1,2 mln osób.
Indonezyjskie ekipy poszukujące szczątków samolotu malezyjskich linii lotniczych AirAsia, który pod koniec grudnia runął do Morza Jawajskiego, zlokalizowały na dnie morskim duży obiekt będący najprawdopodobniej fragmentem kadłuba maszyny.
Rynki i spekulacje finansowe nie mogą się cieszyć absolutną autonomią. Bez rozwiązania problemów ubogich nie rozwiążemy problemów świata. Potrzebne są programy, mechanizmy i procesy służące lepszej dystrybucji dóbr, tworzeniu miejsc pracy i integralnej promocji wykluczonych – powiedział Franciszek w wywiadzie, który uwieńczy książkę "Papież Franciszek. Ta gospodarka zabija”.
Pójdźcie za Mną.
Zaprasza Andrzej Matysik
Zaprasza Wojciech Żegolewski
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07