O sytuacji na dotkniętej wojną Ukrainie, gdzie pośród codziennych niemal alarmów trwa życie pisze w kolejnym Liście z Kijowa przełożony dominikanów w tym kraju, o. Jarosław Krawiec.
- Nie zakładam startu w wyborach do Sejmu, ale będę wspierał samorządowców, którzy się zdecydują - mówił w Radiu eM prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
Przed promowaniem własnych wizji i planów, zamiast słuchania głosu Boga przestrzegali pierwsi mówcy inauguracyjnej sesji europejskiego zgromadzenia synodalnego, jakie w dniach 5-12 lutego obraduje w Pradze.
Nowa rosyjska ofensywa na dużą skalę na Ukrainie może nastąpić nawet w ciągu 10 dni - uważa cytowany anonimowo przez "Financial Times" ukraiński doradca wojskowy. Inni ukraińscy urzędnicy też mówią, że atak jest bliski.
Kościół 8 lutego obchodzi Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi.
Gwałtowne trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło w poniedziałek południowo-wschodnią Turcją i Syrią, spowodowało śmierć 4365 osób,a 15 834 zostało rannych - poinformowała we wtorek rano oficjalna turecka organizacja humanitarna AFAD. [aktualizujemy]
Stale zwiększa się liczba ofiar.
W Pradze rozpoczęło się europejskie synodalne zgromadzenie kontynentalne. Potrwa ono do 12 lutego. Inaugurującej je Mszy św. przewodniczył miejscowy arcybiskup Jan Graubner, przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej.
Wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie. Mk 6,56
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07