Premier Japonii Shinzo Abe zaproponował szefowi MKOl przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok - poinformowała japońska telewizja NHK. Impreza miała rozpocząć się 24 lipca, ale stanęło to pod znakiem zapytania z powodu koronawirusa.
PFN sfinansowała zakup sprzętu diagnostycznego, środków zabezpieczenia bezpośredniego oraz ambulansu.
Najsłabsi rezydenci belgijskich domów opieki, którzy zakażą się koronawirusem, nie będą hospitalizowani - przewiduje dyrektywa tamtejszego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii, o której piszą we wtorek dzienniki "De Tijd" i "De Morgen".
- Trzeba zamykać miejsca publiczne i tłumaczyć zagrożenie, a nie surowo karać - mówił na antenie Radia eM prezydent Katowic Marcin Krupa, odnosząc się do wprowadzanych w niektórych miastach kar np. za przebywanie na placach zabaw.
Brytyjski sekretarz stanu do spraw zdrowia i opieki społecznej, zatwierdzając tymczasowe środki w celu ograniczenia przenoszenia COVID-19, zapewnił stały dostęp do usług wczesnej aborcji, polegającej na samodzielnym sprowokowaniu poronienia.
57 proc. Polaków pozytywnie ocenia działalność Kościoła, 32 proc. - negatywnie - wynika z marcowego badania CBOS, w którym respondenci pytani byli o ocenę działalności instytucji publicznych. W porównaniu z badaniem sprzed pół roku opinie o Kościele się poprawiły.
Zmarł Albert Uderzo, słynny francuski rysownik włoskiego pochodzenia, współtwórca serii komiksów o Asteriksie - poinformowała jego rodzina i osoby z najbliższego otoczenia. Rysownik zmarł we wtorek w swoim domu w podparyskim Neuilly-sur-Seine. Miał 92 lata.
Caritas archidiecezji katowickiej uruchomiło konto na które wpłacać można darowizny na rzecz szpitali w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Chodzi o to, by wesprzeć kupno środków ochrony osobistej, by zapobiec dalszemu rozwojowi epidemii koronawirusa. Pomagają też przedsiębiorcy.
24 marca nad ranem w puławskim szpitalu zmarł proboszcz parafii Białopole ks. Henryk Borzęcki.
- Wasi klerycy są z wami w każdym czasie - zapewniają alumni Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Zaczęli akcję omadlania nadesłanych intencji. Możecie je wysłać już dziś!
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07