107,6 FM

Śląskie. Caritas uruchamia konto na pomoc szpitalom w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Przedsiębiorcy też pomagają

Caritas archidiecezji katowickiej uruchomiło konto na które wpłacać można darowizny na rzecz szpitali w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Chodzi o to, by wesprzeć kupno środków ochrony osobistej, by zapobiec dalszemu rozwojowi epidemii koronawirusa. Pomagają też przedsiębiorcy.

Caritas wspiera szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach, i organizuje zbiórkę na potrzeby lecznicy. To tam przeniesiono dużą część pacjentów z Raciborza, gdzie placówkę przekształcono w całości w oddział zakaźny.

- Była chęć mieszkańców, by wspomóc finansowo szpital, uruchomiliśmy konto - mówi dyrektor wodzisławskiego ośrodka Caritas - Andrzej Pałka:

Pomysłodawcą akcji jest Joanna Rduch Kaszuba:

W organizację zbiórki włączyły się też władze powiatu wodzisławskiego. Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach jeszcze przed epidemią koronawirusa, borykał się z dużymi problemami finansowymi.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć szpital w Rydułtowach lub w Wodzisławiu Śl., mogą tego dokonać poprzez wpłatę na konto: 36 8436 0003 0101 0409 5947 0002 z dopiskiem: „darowizna na rzecz walki z koronawirusem”.

- Każda taka akcja pomocy szpitalom jest na wagę złota - mówi Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa powiatowego w Wodzisławiu Śląskim:

Śląskie. Caritas uruchamia konto na pomoc szpitalom w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Przedsiębiorcy też pomagają  

Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim także organizuje zbiórkę dla szpitali

- Mimo trudnego czasu dla biznesu, też chcemy pomagać szpitalom - mówi Krzysztof Dybiec Prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim:

Zbiórka Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim jest dostępna na portalu pomagam.pl. Pod tym linkiem.

Słuchaj więcej: Mieszkańcy i przedsiębiorcy organizują zbiórkę dla szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama