Był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach. Miał 59 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 30 maja.
Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, zmiany nastąpią także w polskim Sejmie; z ławami na Wiejskiej pożegna się najpewniej 15 posłów PiS i 3 z PO. Do Brukseli wyjedzie Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Beata Mazurek, a także Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.
Frekwencja w wyborach do PE - fenomenalnie wysoka, pokazuje, że nasza demokracja się ugruntowuje, pokazuje też dojrzałość naszego społeczeństwa; bardzo dziękuję Polakom za wielką odpowiedzialność, którą na siebie wzięli - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
W Burkina Faso nie słabnie brutalna walka islamistów z chrześcijaństwem. Wczoraj doszło do kolejnego, czwartego już zamachu na kościół. Tym razem dżihadyści wtargnęli do katolickiej świątyni w miejscowości Toulfé i otworzyli ogień do zgromadzonych na modlitwie wiernych. Zginęły cztery osoby, wiele zostało rannych, w tym dwie poważnie.
- Dla naszych dzieci to naprawdę wielka radość, odpoczynek i odejście od codzienności. Cieszą się w sposób niewyobrażalny. Trudno patrzeć na to bez wzruszenia - dzieli się s. Elwira Szwarc CR.
Kościół zajmuje się budowaniem, a nie burzeniem - mówił w Radiu eM prof. Julian Gembalski, podkreślając że podczas piekarskiej pielgrzymki mężczyzn padły ważne słowa o Kościele.
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego są sukcesem PiS. Mocno zdystansował on konkurentów, w trudnych dla siebie wyborach.
Uczestnicy wyborów do Parlamentu Europejskiego mieszkający na terenie naszej diecezji głosowali wczoraj na kandydatów z dwóch okręgów - nr 10 obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie (powiat oświęcimski) - oraz śląskiego - nr 11.
Trzy osoby zostały aresztowane w związku z podłożeniem w piątek ładunku wybuchowego w centrum Lyonu - poinformowały w poniedziałek francuskie władze. W eksplozji rannych zostało 13 osób.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07