107,6 FM

Prof. Julian Gembalski: Kościół zajmuje się budowaniem, a nie burzeniem

Kościół zajmuje się budowaniem, a nie burzeniem - mówił w Radiu eM prof. Julian Gembalski, podkreślając że podczas piekarskiej pielgrzymki mężczyzn padły ważne słowa o Kościele.

Prof. Julian Gembalski: Kościół zajmuje się budowaniem, a nie burzeniem
Radio eM

Były rektor Akademii Muzycznej w Katowicach przypomniał, że podczas wczorajszej (26.05) pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej w Piekarach Śląskich, głoszący homilię abp Marek Jędraszewski wypowiedział ważne słowa o tym, że choć w Kościele jest grzech i zło, to jednak mówienie, że taki jest cały Kościół, jest po prostu niesprawiedliwe wobec wielu kapłanów, którzy czynią mnóstwo dobra. Odnosząc się do zapowiedzi sprzed pielgrzymki, jakoby miało dojść do okazania przez wiernych niechęci wobec kaznodziei, abp. Jędraszewskiego, powiedział, że Ślązacy w ten sposób nie reagują.

Gość "Rozmowy poranka" przyznał, że nie jest łatwo w dzisiejszym świecie dawać świadectwa o Chrystusie, podobnie nie jest też łatwo darzyć miłością ludzi, którzy agresywnie propagują ideologie sprzeczne z nauką Kościoła. Podkreślił jednak, że do takiej miłości jesteśmy wezwani.

Prof. Julian Gembalski na rozpoczęcie piekarskiej pielgrzymki wygłosił powitalne przemówienie, w którym mówił m.in. o tym, że odejście od nauki Kościoła na temat małżeństwa i rodziny będzie zgubne. W jego ocenie Kościół lokalny został spotkaniem w Piekarach umocniony, przestrzegł jednak przed popadaniem w euforię i mylne przekonanie, że już wszystko było dobrze. To jest cały czas droga - powiedział gość Radia eM.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy