Półtora miliona złotych ministerialnego dofinansowania pozyskała Ruda Śląska. Pieniądze przeznaczone są na budowę stadionu lekkoatletycznego.
Prezydent Donald Trump odrzucił w środę możliwość jakichkolwiek rokowań dyplomatycznych z Koreą Północną, zaznaczając, że "rozmawianie nie będzie odpowiedzią" na najnowszą północnokoreańską próbę rakietową, która wzburzyła opinię międzynarodową.
W najbliższym czasie zostanie odprawiona pokutna i wynagradzająca Msza św.
"Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu" - pod takim hasłem w dniach 21-23 września na UKSW w Warszawie odbędzie się Narodowy Kongres Trzeźwości. Jego tematem będzie troska o trzeźwą rodzinę, promocja abstynencji wśród Polaków oraz postulat wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu. W Kongresie wezmą udział eksperci ds. uzależnień, parlamentarzyści, samorządowcy i duchowni oraz zrzeszeni w różnych organizacjach i wspólnotach propagatorzy życia w abstynencji. Przemówienie ma wygłosić gość honorowy Kongresu – prezydent Andrzej Duda.
Decyzją krakowskich radnych, o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, nazywany przez mieszkańców miasta "Kłoczem", otrzyma srebrny medal "Cracoviae Merenti" za zasługi dla Krakowa.
Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki wykluczył ze środowej rozprawy dot. ul. Poznańskiej 14 pełnomocników miasta. Jaki podkreślił, że nie pozwoli na "przeczołganie" mieszkańców kamienicy.
"PUZZLife - poukładaj życie w SENS" - to warsztaty, które 7 września rozpoczną się w jezuickim Centrum „Theotokos” w Gliwicach.
Zwolennicy rządu to 41 proc. respondentów, przeciwnicy to 34 proc. - wynika z sierpniowego sondażu CBOS. Obojętni wobec obecnego gabinetu to 24 proc. Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło wyraziło 46 proc. ankietowanych, niezadowolenie - 39 proc.
Są pieniądze na walkę ze smogiem. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Tauron Ciepło podpisały umowę na osiem projektów, których celem jest poprawa jakości powietrza.
Co najmniej 10 tys. wolontariuszy zgłosiło się do tej pory do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym aborcji eugenicznej. Zbiórka formalnie jeszcze nie ruszyła, gdyż komitet inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” wciąż czeka na pozwolenie Marszałka Sejmu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07