Samochód ze zdjęciami pokazującymi skutki aborcji został oblany czerwoną farbą – donosi portal tvn24.pl.
– To od matek zależy jakie będą pokolenia jutra. Ich sytuacja powinna być przedmiotem troski całego społeczeństwa – apelował podczas maryjnych Nieszporów w Piekarach bp Marek Szkudło.
Uroczystości koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej odbyły się w niedzielę w Irkucku. - Kościół katolicki w Rosji czekał na tę chwilę 15 lat - powiedział proboszcz irkuckiej katedry ksiądz Włodzimierz Siek.
Serdecznie prosimy o wsparcie. Caritas Diecezji Opolskiej udostępniła na ten cel subkonto.
Do tego, by być świadkami miłosierdzia we współczesnym świecie, zachęcał uczestników IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia kard. Stanisław Dziwisz.
Podczas modlitwy Anioł Pański Franciszek wspomniał ofiary zamachów w Burkina Faso, Hiszpanii i Finlandii.
Słowo Arcybiskupa Katowickiego podczas pielgrzymki stanowej kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.
– W naszych czasach wielkim zadaniem, jakie staje przed nami, uczniami Chrystusa, jest obrona człowieka; obrona prawdy o człowieku. To jest nasz obowiązek! – apelował w Piekarach kard. Stanisław Ryłko.
Terroryści chcieli zaatakować kościół Sagrada Familia – donoszą hiszpańskie media. Do ataku mieli użyć substancji TATP zwanej matką szatana.
- Panią Minister prosimy o więcej empatii wobec kobiet, których symbolem są te z nich, które w niedziele zmuszane są do obsługi kas w supermarketach - powiedział abp Wiktor Skworc.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07