Uparte, z charakterkiem, sprawiające rodzicom kłopoty. Niezłe ziółka pełne świętej bezczelności. Słabe i… niepokonane. Tereska i Elżbieta. Siostrzyczki.
Bez względu na okoliczności przybycia migrantów potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego - napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu ws. pomocy migrantom. Poprosił też o zorganizowanie 21 listopada ogólnopolskiej zbiórki funduszy.
Do wystrzegania się obłudników i spojrzenia na ubogą wdowę, od której trzeba się uczyć miłości Boga i braci, a także uwolnienia sfery sacrum od powiazania z pieniędzmi zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.
Żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia; pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich - poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana.
Sterydy wziewne redukują ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 o ponad 90 procent - powiedział w rozmowie z PAP prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi.
40 lat temu, 7 listopada 1981 r., amerykańskie służby specjalne ewakuowały z Warszawy płk. Ryszarda Kuklińskiego. Przekazane przez niego informacje miały ogromne znaczenie dla losów zimnej wojny.
Niewiele tematów jest w Kościele tak źle rozumianych, jak towarzyszenie osobom o skłonnościach homoseksualnych. A przecież to nie jest tajemnica, tylko trwanie przy ludziach w ich życiu i prowadzenie ich do świętości - mówi ks. Philip Bochanski, dyrektor apostolatu Courage.
Papież Franciszek zainaugurował otwarcie przestrzeni wystawienniczej w Bibliotece Watykańskiej. W nowych salach zaprezentowano wielkoformatowe prace rzymskiego artysty Pietra Ruffo, zainspirowane papieską encykliką Fratelli Tutti. Ich głównym motywem jest mapa. „Ludzkość potrzebuje dziś punktów odniesienia, by odnaleźć się w złożonej teraźniejszości” – podkreślił artysta podczas wernisażu z udziałem Ojca Świętego.
Co siódme dziecko w Polsce odczuwa niezadowolenie ze swojego życia w stopniu zagrażającym jego zdrowiu psychicznemu. Gorsze samopoczucie mają starsze dziewczęta i młodzież z dużych miast.
Przestańmy „robić rzeczy dla młodych” - pozwólmy młodym robić rzeczy! – mówił Michał Jeleń, pomysłodawca konferencji „Starter”. Jego wystąpienie otwarło drugi dzień Forum Świeckich w Kościele „Impuls”.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07