Środowiska lewicowe odrzucają badania naukowe, które są sprzeczne z ich światopoglądem, i zwalczają naukowców, którzy takie badania prowadzą.
Racjonalne argumenty za aborcją nie istnieją, ale można o tym rozmawiać. Trzeba tylko poczekać, aż adwersarz się uspokoi.
Propozycja „uporządkowania” relacji Kościół–państwo zaprezentowana przez ruch Szymona Hołowni to antyklerykalizm w wersji miękkiej.
W hospicjach perinatalnych mimo wielkich dramatów dzieje się wielkie dobro. To dobro zarówno społeczeństwa, jak i jednostki.
Świat nie zauważa niebezpieczeństwa, jakim jest umacnianie radykalnego islamu w Afryce – uważa bp Luiz Fernando Lisboa z Mozambiku. Przez trzy lata islamiści wygnali z jego diecezji 800 tys. chrześcijan.
Kiedyś fascynował ją okultyzm, dziś posługuje w hospicjum i ewangelizuje. Oswaja śmierć, ukazując ją przez pryzmat wiary. – Bóg zamienił moje brudne, śmierdzące grzechem szmaty na białą, czystą sukienkę – mówi Marta Przybyła.
O inżynierze, który został księdzem, Ewangelii opowiedzianej językiem hip-hopu i ranach pełnych światła opowiada ks. Adam Anuszkiewicz.
Walentynki to dzień opowieści o miłości. Czy znamy tę najwspanialszą ze wszystkich love story? Ta historia wydarzyła się naprawdę, a właściwie wciąż trwa.
Myśl wyrachowana: To, że w życiu dobro miesza się ze złem, nie znaczy, że dobrem jest ta mieszanka.
Wiele krajów Europy wprowadziło już w ostatnim czasie tzw. podatki cyfrowe, które obejmują różne formy działalności internetowej, w tym reklamy online. Stawka podatku wynosi 2 proc. w Wielkiej Brytanii; 3 proc. we Francji, Włoszech i Hiszpanii; 5 proc. w Austrii. Podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07