W czwartkowej „Rozmowie Poranka” prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach zapraszał do udziału w 12.Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
- Musieliśmy brać pod uwagę, że prędzej czy później takie coś może się wydarzyć. Niestety, zginęło dwóch niewinnych ludzi i zrobił się z tego incydent międzynarodowy - mówił na antenie Radia eM dr Tomasz Pawłuszko.
- Choć w naszej części świata Katar ma niekoniecznie dobry wizerunek, to jednak ważne że mówimy; zgodnie ze starym porzekadłem: "nieważne jak, byle mówili" - mówił na antenie Radia eM z Instytutu Nowej Europy.
- Tempo wzrostu inflacji będzie malało, ale nie przed świętami - mówił w "Rozmowie poranka" prof. Robert Tomanek, ekonomista, były wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
- Tak naprawdę nie wiemy, co dalej z górnictwem - mówił w Radiu eM Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ woj. śląskiego.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił w „Rozmowie Poranka”, że kwestia wykupu obligacji Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego jest już zamknięta.
- Cieszę się, że nikt nie próbuje określić, jaki jest jedyny słuszny sposób świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Róbmy to w zależności od naszego temperamentu - mówił o zbliżającym się święcie Ryszard Mozgol - Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Katowice.
- Mieszkańcy regionu są bardzo przyzwyczajeni do samochodu i ciężko im przesiąść się na transport publiczny - mówił w Radiu eM Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
- Proszę nie wymagać od samorządu, by zaopatrzył przeszło 100-tysięczne miasto w węgiel - mówił w Radiu eM prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Metropolita katowicki na antenie radia eM zaprosił do udziału w zbiórkach na rzecz potrzebujących organizowanych przed Światowym Dniem Ubogich.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07