107,6 FM

Kazimierz Karolczak: Duże szanse na Europejską Stolicę Kultury dla Katowic

- Mamy duże szanse na Europejską Stolicę Kultury dla Katowic w 2029 roku - mówił w "Rozmowie poranka" przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak.

Kazimierz Karolczak: Duże szanse na Europejską Stolicę Kultury dla Katowic
Radio eM

Rada Miasta Katowice podjęła uchwałę w sprawie ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Aplikację konkursową pomoże przygotować Sosnowiec, ale współpracę w tej sprawie deklaruje cała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. - Chcemy wykorzystać potencjał miast metropolitalnych i ta oferta może być większa i bogatsza niż wtedy, gdy Katowice samodzielnie przygotowały aplikację o Europejską Stolicę Kultury - mówił w Radiu eM przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak.

Przypomnijmy, że Katowice samodzielnie ubiegały się o tytuł Europejskiej Kultury w 2016 roku. Zdaniem szefa GZM, teraz szanse na zdobycie tytułu będą większe. - Katowice ostatnio zdobyły tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024. Czasami sami nie wierzymy w to, jakim potencjałem dysponujemy - mówił Kazimierz Karolczak. Dodał przy tym, że przygotowywanie wniosku przez Katowice i Sosnowiec nie wyklucza zaprezentowania oferty również innych miast metropolii.  

 

« 1 »