- Umowy społeczne na Śląsku nie są niczym nowym. Mają wspólną cechę: nikt o nich nie pamięta - mówił w Radiu eM ekspert górniczy Jerzy Markowski.
Prezes Fundacji TDJ organu prowadzącego przedszkola i Instytutu Educare kształcącego nauczycieli przekonuje, że uzupełnianie materiału zawartego w podstawie programowej i egzekwowanie od uczniów wiedzy będą po powrocie do szkół zagadnieniem drugoplanowym.
- W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym słowem przynoszą wzmocnienie - przypomina przed przypadającą 18 kwietnia Niedzielą Biblijną metropolita katowicki.
Dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości wyjaśnia zasady konkursu „Inwestycje w MŚP”, którego alokacja wynosi 76 mln złotych.
Chodzi o zablokowaną przez nadzór prawny wojewody śląskiego uchwałę Rady Miasta w sprawie dopłat do rachunków za ogrzewanie dla mieszkańców, którzy wymieniają węglowe kotły grzewcze – Gliwicki Program Osłonowy.
Zdaniem Tomasza Zjawionego większym wyzwaniem jest ograniczona liczba dawek szczepionki dostępnych na rynku, niż organizacja punktów, w których można ją podawać.
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu przekształconego w szpital covidowy wyjaśnia, co decyzja wojewody śląskiego oznacza dla pacjentów.
Święto Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritasu. Bp Grzegorz Olszowski mówi o charytatywnej działalności Kościoła, a także o wyzwaniach, jakie stawiał przed nami Jan Paweł II, ustanawiając Uroczystość Bożego Miłosierdzia.
Potrzebni są kapelani, potrzebne są sakramenty, modlitwa i dodawanie nadziei - podkreśla krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. W szpitalu tymczasowym w MCK w Katowicach posługujący kapelani mają coraz mniej czasu - coraz więcej ludzi czeka na pomoc.
W "Rozmowie poranka" metropolita katowicki zaapelował o poszanowanie wprowadzonych w związku z koronawirusem regulacji.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07