Przemianę przechodzą budynki po zakładach naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu-Rozbarku. Oprócz kilku lokalnych firm swoje miejsce znalazło tam atelier artystyczne bytomskiego malarza i rzeźbiarza, Michała Rejnera.
Po zimowej przerwie na tory wyruszyły Górnośląskie Koleje Wąskotorowe. Zabytkowe wagony będą kursować 3 maja oraz w każdą niedzielę na trasie pomiędzy Bytomiem i Tarnowskimi Górami.
Zapraszamy do lektury GN nr 39 na 1 października z dodatkiem diecezjalnym gliwickim.
Od 1 maja zaoferuje w tym roku niedzielne przejazdy z Bytomia do Tarnowskich Gór Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) - operator zabytkowej kolejki wąskotorowej, łączącej Bytom z Miasteczkiem Śląskim. Pociągi będą ciągnięte przez ponad 70-letni parowóz.
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej we współpracy z różnymi instytucjami i pasjonatami rozpoczyna starania o wpisanie na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego unikatowych na skalę świata górniczych tradycje kopalni kruszcowych na ziemi tarnogórskiej czyli "barbórki".
Kiedyś tętniła życiem, dziś cieszą dwa kierunki jazdy, które zapewniają atrakcję dzieciom i dorosłym.
Bp senior Jan Wieczorek z okazji swojego jubileuszu: Wdzięczny jestem Bogu i ludziom za przychodzenie mi w tym okresie z wielką pomocą.
W 2020 r. Górnośląską Koleją Wąskotorową podróżowało łącznie ponad 19 600 osób.
Parowóz typu Ryś to nowy nabytek Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Społecznicy kupili pojazd przy wsparciu miasta. Teraz uruchomili internetową zbiórkę na jego remont.
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchamia kursy według wakacyjnego rozkładu jazdy.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07