Maseczki i rękawiczki powinny trafiać do pojemników na odpady zmieszane. Problem z niedbalstwem w tej sprawie zauważono w Dąbrowie Górniczej. Remonty i prace budowlane w czasie koronawirusa też mogą powodować śmieciowy problem.
"Dezynfekuj telefon", "Płać zbliżeniowo" czy "Nie ryzykuj, zostań w domu" - takie hasła pojawiły się w Rybniku. Podobne akcje zorganizowano także w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej i Piekarach Śląskich.
W sprawie ustawy „Zatrzymaj aborcję” powinno zapaść szybkie rozstrzygnięcie – uznał Bolesław Piecha, poseł-sprawozdawca tego społecznego projektu. W Radiu eM wyraził opinię, że od razu powinien on trafić do trzeciego czytania w Sejmie.
Ministerstwo Zdrowia podało informację o 189 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W czwartkowy poranek resort poinformował również o śmierci 6 osób zakażonych wirusem. Wśród nich są kobiety ze szpitali w Tychach i Raciborzu.
Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący „kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania” – przypomina rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Epidemia koronawirusa, zdalna praca, zamknięte szkoły i uczelnie - wszystko to powoduje, że ruch na drogach jest mniejszy. Niestety kierowcy wykorzystują ten fakt i jeżdżą za szybko.
Katowice, Sosnowiec czy Mikołów - to kolejne miasta, które informują o zakupie komputerów dla uczniów. Wszystko po to, by umożliwić im dostęp do zdalnej edukacji.
- Gospodarka musi ruszyć - zapewnił na antenie Radia eM Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodał jednak, że wciąż naczelną zasadą jest, abyśmy jak najmniej się spotykali.
Polska Grupa Górnicza proponuje obcięcie wynagrodzeń o 20% i ograniczenie czasu wydobycia węgla z pięciu do czterech dni w tygodniu. Na razie na trzy miesiące. Związkowcy na rozpatrzenie propozycji mają czas do czwartku.
Organizacji jednego dużego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących w Katowicach nie było, ale wolontariusze fundacji Wolne Miejsca nie zawiedli. W niedzielny poranek, dostarczyli śniadania pod 3 tys. adresów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07