107,6 FM

Sosnowiec i Bielsko-Biała wspierają przydomowe zbiorniki. Mieszkańcy nie zmarnują deszczówki

"Po(d)lej deszczem w Sosnowcu”, czy "Bielsko-Biała łapie deszcz" - to hasła programów skierowanych do mieszkańców, które cieszą się w regionie ogromnym zainteresowaniem. Samorządy płacą mieszkańcom za budowę zbiorników do deszczówki.

Bielsko-Biała łapie deszcz - pod takim hasłem miasto przygotowało program dla mieszkańców i dla klimatu. Bielszczanie mogą otrzymać dotację jeśli będą rozsądnie gospodarować u siebie wodą opadową. Chodzi np. o przygotowanie zbiorników na deszczówkę i magazynowanie w nich wody:

Jak dodaje Danuta Przybyło – z Wydziału Ochrony Środowiska i Energii bielskiego urzędu miasta, program cieszy się dużą popularnością:

Do urzędu wpłynęło do tej pory ponad tysiąc wniosków od mieszkańców, co wyczerpuje pulę finansową przeznaczoną na ten cel.

Ogromne zainteresowanie akcją "Po(d)lej deszczem w Sosnowcu”

W Sosnowcu pula środków na dotacje budowy zbiorników - 100 tys. złotych wyczerpała się błyskawicznie.
- Mieszkańcy mogą otrzymać do 80% poniesionych kosztów budowy zbiornika, ale nie więcej niż 4 tysiące złotych - mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu:

Z dotacji wykluczone są wspólnoty mieszkaniowe. Jest ona kierowana jedynie do osób fizycznych, jako indywidualnych mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama