Śląska Izba Lekarska rusza z akcją „Lokal na izolację prewencyjną". Jest to forma pomocy dla medyków, którzy muszą lub chcą odizolować się od swoich rodziny.
Twórcy polskiej sceny chrześcijańskiej rozpoczynają cykl koncertów na trudne czasy, poprzez które chcą pomagać potrzebującym. Już w Niedzielę Palmową (5 kwietnia) o 18.00 premiera koncertu "Mimo pandemii… Jest Nadzieja".
Przeżyjmy Wielki Tydzień w wielkiej ciszy i wypełnijmy ją treścią, jaką jest Chrystus – apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił Mszę św. wieczorną w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Hierarcha przypomniał w homilii postać papieża Polaka. Liturgia odbyła się bez udziału wiernych.
Stowarzyszenie Bona Fides zaapelowało do klubu GKS Katowice o obniżenie wynagrodzeń zawodnikom. Drugoligowa drużyna generuje duże koszty, które musi pokrywać miasto - argumentują społecznicy. A piłkarze nie grają...
Kolorowe plakaty w oknach i banery na mostach czy kładkach. Tak nasz region radzi sobie w czasie epidemii koronawirusa. Jedni przypominają #zostańwdomy, drudzy ku pokrzepieniu serc pocieszją, że #będziedobrze.
Maseczki to w czasie epidemii koronawirusa towar deficytowy. Producenci nie nadążają z ich szyciem, dlatego do akcji włączają się wolontariusze w całej Polsce. W Siemianowicach Śląskich właśnie rusza akcja „SSM” – czyli „Sami Szyjemy Maseczki”
To forma docenienia pracy wszystkich, którzy w czasie walki z pandemią koronawirusa są na pierwszej linii. Uznanie dzieci mogą wyrażać w formie rysunku.
Jan Paweł II powiedziałby dziś, żebyśmy otwarli drzwi dla Chrystusa – mówił w Radiu eM abp Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz i świadek śmierci św. Jana Pawła II. Dziś 15. rocznica tego wydarzenia.
Podpowiadamy, jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w jaki sposób zaopatrzyć się w nowy numer naszego tygodnika.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07