107,6 FM

Katowice. Oblaci zachęcają do akcji #Dziękuję

To forma docenienia pracy wszystkich, którzy w czasie walki z pandemią koronawirusa są na pierwszej linii. Uznanie dzieci mogą wyrażać w formie rysunku.

Do udziału w akcji #Dziękuję zachęca najmłodszych Bartuś - mały pomocnik ojców oblatów. W czasie, kiedy toczyło się tradycyjne duszpasterstwo, Bartusia dzieci spotykały na niedzielnych Mszach św.

Do akcji #Dziękuję dołączyć może każdy chętny. "Każdego dnia ludzie, którzy są na pierwszej »linii frontu« walki z epidemią podejmują ryzyko (i ich rodziny), abyśmy mogli bezpieczniej spędzić czas kwarantanny. Gdy idą do pracy na kolejny dyżur, w ich głowach może pojawić się lęk, zniechęcenie, wątpliwości. Niech to mało »dziękuję« będzie dla nich promykiem dobra" - zachęcają ojcowie na Facebooku.

Zadanie jest proste: należy wykonać rysunek, przedstawiający pracę służb, które chcemy docenić, np. policji, ratowników medycznych, pielęgniarek czy pracowników sklepów spożywczych. Ważne, by wpisać na nim także #Dziękuję. Rysunek można powiesić w oknie lub na drzwiach wejściowych, a zdjęcie przesłać do oblatów z Koszutki, np. jako wiadomość lub komentarzu na Facebooku "Oblaci Katowice".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama