107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Rusza akcja „Sami Szyjemy Maseczki”

Maseczki to w czasie epidemii koronawirusa towar deficytowy. Producenci nie nadążają z ich szyciem, dlatego do akcji włączają się wolontariusze w całej Polsce. W Siemianowicach Śląskich właśnie rusza akcja „SSM” – czyli „Sami Szyjemy Maseczki”

Po naradzie - prezydent Miasta Siemianowice i Wydział Zarządzania Kryzysowego ogłosili miejską akcję szycia maseczek. Potrzebne są tylko ręce do pracy i dobre chęci…a także maszyna do szycia, bo resztę dostarcza Urząd Miasta, który – jak zapewnia jego rzecznik Piotr Kochanek - zakupił już niezbędne do tego materiały:

Dołączyć do akcji i zostać wolontariuszem - któremu straż miejska dowiezie półprodukty - można wchodząc na stronę Urzędu Miasta w Siemianowicach i wypełniając specjalna ankietę lub dzwoniąc do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr 32 220 01 80. Po podaniu swoich danych, materiał zostanie przywieziony pod wskazany adres przez Straż Miejską, a po uszyciu maseczek strażnicy je odbiorą.

Podobna akcja prowadzona jest też w Sosnowcu, ale tam wolontariusze i miejskie instytucje mają za sobą już 2 tys. uszytych maseczek. - Mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu:

Sosnowiec jednak na samych maseczkach akcji nie kończy i przygotowuje się do szycia kombinezonów ochronnych. Te powstaną przy współpracy Teatru Zagłębia i Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama