107,6 FM

12.08.2019| Pełnymi garściami

Basia Turek nie wybrzydza. 85 procent jej niepełnosprawności to powód, by goście sami robili sobie kawę i ostrożnie obchodzili się z jej wózkiem. O reszcie posłuchacie w audycji i przeczytacie w książce wydawnictwa Esprit pt."Pełnymi garściami".

W gościnnym mieszkaniu Basi Turek zamieszanie. Trwają przygotowania do krakowskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Co chwilę ktoś dzwoni, przychodzi, coś przynosi, załatwia, pędzi. Basia sama nie potrafi ruszyć się z inwalidzkiego wózka. Za to dzięki niej wszyscy ruszają się dwa razy szybciej. Ja zaczęłam od zrobienia nam kawy. Nie ma jak w domu!

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Wystarczy przeczytać książkę, by mieć wrażenie, że Basia jest dla nas kimś bliskim. Kimś, kto pomaga oswoić trudną rzeczywistość niepełnosprawności. Co więcej, pozwala zajrzeć do swojego serca. Nawet wtedy, gdy ono bardzo się buntuje...

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Samodzielność - również wtedy, gdy mamy dużo sił i jesteśmy całkowicie zdrowi - bywa trudna. Basia samodzielność musiała wybrać, wiedząc, że nie jest w stanie żyć bez pomocy innych. Jak się jej udało i kto jej w tym pomógł?

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Radość. Wdzięczność. Szczerość. Wyliczam sprawy, które rzucały się w oczy w czasie naszego spotkania. Czas na zaproszenia. Basia otwiera drzwi swojego domu, Basia rusza też w drogę. Warto się z nią spotkać. Posłuchajcie jak to zrobić i znajdźcie Basię na:

Basia Turek Blog

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Czwartek, 20.00 - Boski wieczór  

„Boski wieczór” to letnia propozycja Radia eM. Dobre lektury, nie tylko o wierze i Panu Bogu, w każdy poniedziałek poleca Dominika Szczawińska.

We wtorki Kasia Widera odsłoni przed Wami Kościół młodych.

W środy na wakacyjny magazyn Credo zaprasza Dominika Szczawińska.

Jeśli chcecie poznać receptę na szczęśliwy związek małżeński, włączcie radioodbiornik w czwartek. O pięknie relacji damsko-męskich opowie ks. Marek Dziewięcki.

Programy