107,6 FM

12.08.2019| Pełnymi garściami

Basia Turek nie wybrzydza. 85 procent jej niepełnosprawności to powód, by goście sami robili sobie kawę i ostrożnie obchodzili się z jej wózkiem. O reszcie posłuchacie w audycji i przeczytacie w książce wydawnictwa Esprit pt."Pełnymi garściami".

W gościnnym mieszkaniu Basi Turek zamieszanie. Trwają przygotowania do krakowskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Co chwilę ktoś dzwoni, przychodzi, coś przynosi, załatwia, pędzi. Basia sama nie potrafi ruszyć się z inwalidzkiego wózka. Za to dzięki niej wszyscy ruszają się dwa razy szybciej. Ja zaczęłam od zrobienia nam kawy. Nie ma jak w domu!

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Wystarczy przeczytać książkę, by mieć wrażenie, że Basia jest dla nas kimś bliskim. Kimś, kto pomaga oswoić trudną rzeczywistość niepełnosprawności. Co więcej, pozwala zajrzeć do swojego serca. Nawet wtedy, gdy ono bardzo się buntuje...

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Samodzielność - również wtedy, gdy mamy dużo sił i jesteśmy całkowicie zdrowi - bywa trudna. Basia samodzielność musiała wybrać, wiedząc, że nie jest w stanie żyć bez pomocy innych. Jak się jej udało i kto jej w tym pomógł?

12.08.2019| Pełnymi garściami  

Radość. Wdzięczność. Szczerość. Wyliczam sprawy, które rzucały się w oczy w czasie naszego spotkania. Czas na zaproszenia. Basia otwiera drzwi swojego domu, Basia rusza też w drogę. Warto się z nią spotkać. Posłuchajcie jak to zrobić i znajdźcie Basię na:

Basia Turek Blog

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy