107,6 FM

17.11.2019 | Mistyczki. Historie kobiet wybranych.

Co to znaczy słyszeć głos Boga? Jak wyglądało życie szczególnie obdarowanych kobiet? Jaką misję miały do spełnienia? Odpowiedź w znakomitej książce Ewy Czaczkowskiej.

17.11.2019 | Mistyczki. Historie kobiet wybranych.  

Rzetelność historyka i ogromna wrażliwość, to bez wątpienia cechy charakterystyczne dla pisarstwa Ewy Czaczkowskiej. Za tę umiejętność skrócenia dystansu pomiędzy czytelnikiem a bohaterami jestem Autorce szczególnie wdzięczna. Równocześnie ostrzegam - "Mistyczki" nie zostawią Was obojętnymi. Może się okazać, że ich losy, modlitwy i ofiary bezpośrednio dotykają naszych spraw.

Wanda Boniszewska stygmatyczka, na własnym ciele przeżywała mękę Chrystusa. W sowieckim łagrze poznała piekło. Kaci pod jej wpływem nawracali się. W jej notatkach znajdziemy między innymi wezwanie do modlitwy za kapłanów.

Alicja Lenczewska nauczycielka, nawróciła się jako pięćdziesięciolatka. Przez ponad 20 lat prowadziła z Jezusem dialogi, które zapisała.

Wanda Malczewska, ciotka wybitnego malarza Jacka Malczewskiego, społecznica uczyła wiejskie dzieci, otwierała szpitale, pomagała powstańcom styczniowym. Widziała drogę krzyżową i śmierć Chrystusa. Zapowiedziała odzyskanie przez Polskę niepodległości i jej dalszą przyszłość.

Maria Franciszka Kozłowska miała objawienia, które doprowadziły do schizmy. Założycielka Kościoła mariawitów. Watykan obłożył ją klątwą.

Zarówno lektura książki, jak i rozmowa z Ewą Czaczkowska, to dla mnie powód do wdzięczności. Dziękuję za ukazanie nie tylko tego, co o bohaterkach mówią źródła historyczne, ale za gotowość szukania w ich historii Boga i Jego światła dla naszych czasów.

Ewa Czaczkowska   Ewa Czaczkowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy