107,6 FM

Archidiecezja. Wkrótce pielgrzymka do Piekar Śląskich

W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa". Rozpocznie się na piekarskim wzgórzu o godz. 8 wspólnym śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tym roku już bez pandemicznych ograniczeń organizatorzy zachęcają do licznego przybywania na piekarskie wzgórze także poprzez organizowanie pielgrzymkowych grup zarówno pieszych, jak i rowerowych oraz autokarowych.

Mszy św. na kalwaryjskim wzgórzu, która rozpocznie się o godz. 11, będzie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Wygłosi on także homilię. Zapytany o intencje, z jakimi przybędzie do Piekar Śląskich, podkreśla przede wszystkim, że "ich szczególność wynika nie z oryginalności, ale z obecnej chwili". - Myślę, że wszyscy powierzać będziemy przez pośrednictwo Matki Najświętszej intencję pokoju w Ukrainie i na świecie. Także intencję za Kościół powszechny i w naszej ojczyźnie, w tym szczególną intencję o powołania. Wreszcie, z racji pielgrzymki kobiet nie może zabraknąć intencji o dobre odczytanie swoich własnych zadań w Kościele i świecie przez współczesne kobiety - wylicza w rozmowie z "Gościem Piekarskim", którego wydanie będzie można kupić w dniu pielgrzymki.

Także tym razem nie zabraknie słowa społecznego metropolity katowickiego. - Tematów, jak zwykle, jest wiele, bo są zbierane przez cały rok, a rzeczywistość jest bogata i dynamiczna. Są jednak sprawy aktualne, jak choćby sprawa pokoju w świecie, a szczególnie w Ukrainie, o który będziemy wspólnie prosić Panią Piekarską - zdradza metropolita katowicki.

Popołudniową część spotkania wypełnią godzina ewangelizacyjna oraz nieszpory maryjne, które rozpoczną się o godz. 15, a którym przewodniczyć będzie bp Tadeusz Kusy z Republiki Środkowoafrykańskiej. Podczas nabożeństwa swoim słowem podzieli się z wiernymi biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk.

Pozostający w domach będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu dzięki transmisjom, które przeprowadzą Telewizja Polonia i TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama