107,6 FM

Metropolia Śląsko-Zagłębiowska. Bezpłatna komunikacja miejska we Wszystkich Świętych

1 listopada będzie można bezpłatnie korzystać z autobusów, tramwajów i trolejbusów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uruchomione zostaną też linie cmentarne.

Jak co roku w tym okresie w GZM przygotowano zmiany mające usprawnić przemieszczanie się między cmentarzami. - W ten sposób ułatwiamy odwiedzenie zmarłych w ich miejscach spoczynku i zachęcamy do przesiadki z aut do autobusów. Warto to rozważyć, bo w tym wyjątkowym okresie na drogach i przycmentarnych parkingach zawsze jest duży ruch – powiedziała dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Już od piątku 28 października część linii obsługiwana będzie większymi pojazdami. Dzień później, czyli od soboty, ZTM zaplanował uruchamianie linii cmentarnych. 1 listopada będzie ich w sumie 16. Dzięki dodatkowym połączeniom będzie można dojechać na cmentarze w Będzinie (linia C6), Chorzowie (C2, C7, C9), Czeladzi (C11), Gliwicach (C1, C3 i C4), Katowicach (C2, C5 i C8), Knurowie (C10), Rudzie Śląskiej (C2, C9), Siemianowicach Śląskich (C7), Sosnowcu (C6) i Tychach (C12, C13, C14, C15 i C16).

1 listopada korzystanie z komunikacji ZTM będzie bezpłatne. - To propozycja, która obejmuje w tym dniu wszystkie nasze połączenia, tj. autobusowe, tramwajowe i trolejbusowe. Skorzystanie z tej opcji i zrezygnowanie z przejazdu samochodem sprawia, że nie musimy się martwić o znalezienie miejsca parkingowego przy cmentarzu – zachęciła dyrektor Gutowska.

Szczegółowe informacje, dotyczące zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie 28 października – 2 listopada, znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. Poza opisami zmian tras poszczególnych linii, znajdują się tam także mapy ilustrujące przebiegi specjalnych linii cmentarnych.

Pasażerowie, którzy we Wszystkich Świętych i wcześniej planują korzystanie z komunikacji miejskiej, w przypadku pytań mogą dzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 163 030).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama