Komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »

Śledzenie dyskusji..

Plusów: 1 MichałObrębski 17.02.2016 09:51
Niezalogowany użytkownik

Ludzie mają nie być „najemnikami służącymi obcym interesom”?

Wasza Świątobliwość! Meksykanów wyzyskują Meksykanie, Kubańczyków Kubańczycy, Salwadorczyków Salwadorczycy, Argentyńczyków Argentyńczycy, Brazylijczyków Brazylijczycy…

Mowa o handlarzach narkotyków, organizacjach przestępczych? Ależ to katolicy, czyż nie? Jeden z poprzedników Waszej Świątobliwości wspomniał im o dniu sądnym. Może warto by skupić się na tym, nie na „marginalizacji”?

Młodzi są „bogactwem”? Także ta większość, która poza zabawą i przyjemnościami nie nadaje się do niczego i nawet nie ma zamiaru się nauczyć? Gdyż zamiaru tego na południu Europy, wiec i w Ameryce Łacińskiej, specjalnie nie widać?

Mają „nie dać się wykluczyć” A może warto by dodać, że mają nie dać się wykluczyć przez wysiłek i twórczą pracę, jak to ujmują nasi Bracia w Chrystusie Protestanci, z którymi tu zgadzał się wspomniany Jan Paweł Drugi? Inaczej w powietrzu mamy rewolucję i teologię wyzwolenia?

O chrześcijańskiej godności i o prawach mowa? Cóż, już od lat chyba stu. Tematy te wprost uwielbiają komuniści. Może by jednak także wspomnieć o obowiązkach i odpowiedzialności?

Wasza Lewicowa Świątobliwość! Czas na rekolekcje.

Michał Obrębski