„Bracia, różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.”
Dzisiejsze święto, co zrozumiałe, tradycyjnie skupione jest na św. Pawle. W końcu wydarzenia spod Damaszku dzielą jego życie na dwie odrębne, ale jednocześnie nierozłączne części.
Najstarsze z jej dzieci – Franciszek – zainspirowały się tym. Być w świecie, a jednocześnie być znakiem Bożej miłości.
Dzisiejszy patron to mistyk. Ktoś kto w wieku 18 lat doświadczył wyjątkowej relacji z osobowym Bogiem. I kto w związku z tym doświadczeniem kompletnie wewnętrznie się odmienił. Albo raczej został przez to doświadczenie odmieniony.
Dzisiejsza historia ma wszelkie zadatki, by trafić do kina i stać się wielkim filmem. Takim, który poruszy wszystkie serca. Oto mamy małżonków, jak wielu innych
Imię dzisiejszej patronki należy do najpopularniejszych w Polsce, a pojawiło się u nas wraz z chrześcijaństwem. Znaczy tyle, co „czysta”, „dziewicza”, „nieskalana”, ale także „baranek”. Wszystko zależy od tego, czy wyprowadzimy je z języka greckiego czy łacińskiego.
W związku z dzisiejszym patronem możemy przeczytać, że przed swoją męczeńską śmiercią był rozciągany, przypalany, szarpany żelaznymi hakami i pozbawiony kończyn. Dopiero na sam koniec, niejako w formie łaski, ścięto go mieczem. Owa makabryczna scena miała się dokonać przy via Cornelia pod Rzymem, a naszemu patronowi towarzyszyli w owej męce dwaj jego synowie
Dzisiaj wspominamy królową. I jak na królowe przystało była nią od urodzenia. Choć na świat przyszła w miejscu zgoła od królewskiego pałacu odmiennym. W zwykłym domu w niewielkim miasteczku.
Gdzie nie spojrzeć pustynia. Na prawo piasek, na lewo piasek, za nami całe morze piasku, a przed nami grota. Wewnątrz, poza Pismem Świętym i miejscem przeznaczonym do leżenia, nie ma kompletnie nic. Idealne miejsce, żeby w skrajnej ascezie osiągnąć spokój
Każdy z nas potrafi grzeszyć. Niektórzy są w tej materii nawet dużej klasy specjalistami. Ale już pokuta za grzechy przychodzi nam z niejaką trudnością.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07