W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbył się w sobotę [11.10.2025] Jubileusz Bractw Żywego Różańca i wspólnot maryjnych Archidiecezji Katowickiej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Przybylski.
Raczej błogosławieni są ci… Łk 11,28
Na bardzo złą sytuację firm polskiego hutnictwa i koksownictwa - chcieli dziś (10 października) zwrócić uwagę branżowi związkowcy. Około dwustu związkowców, głównie tych zrzeszonych przy spółce JSW Koks przyjechało na pikietę w Dąbrowie Górniczej, w rejonie Pałacu Kultury Zagłębia.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podpisała umowę z Solarisem na dostawę 42 elektrycznych autobusów dla PKM Świerklaniec, finansowanych z KPO. Kontrakt wart 170,9 mln zł obejmuje 24 autobusy 12-metrowe, 18 przegubowych 18-metrowych oraz 25 ładowarek.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) po raz 9. z rzędu została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie według prestiżowego rankingu fDi Intelligence, należącego do grupy Financial Times. To ogromne wyróżnienie nie tylko dla samej strefy, ale także dla całego regionu Śląska i Polski.
Izrael i Hamas ogłosili porozumienie w sprawie realizacji pierwszego etapu planu pokojowego Donalda Trumpa. Świat odetchnął z ulgą, a media pokazują obrazy świętujących ludzi w Izraelu i w Strefie Gazy. Jednak – zdaniem dr. Bartosza Bojarczyka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – to jeszcze nie pokój, a jedynie iluzoryczny oddech po miesiącach krwawego konfliktu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07