Były amerykański producent filmowy Harvey Weinstein został w środę skazany przez sąd w Nowym Jorku na 23 lata więzienia za gwałt i napaść seksualną. Weinsteinowi groziło od pięciu do 25 lat pozbawienia wolności. Obrona już zapowiedziała apelację.
W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy odwołują m.in. pielgrzymkę maturzystów, rekolekcje, warsztaty i wiele innych wydarzeń.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w środę pandemię nowego koronawirusa z Chin, alarmując o rosnących zakażeniach na świecie i niezdecydowanych działaniach rządów. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył, że koronawirus może być określany jako pandemia.
Rozmawiamy z siostrą Anna Bałchan ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, założycielką stowarzyszenia "Pomoc dla kobiet i dzieci" w Katowicach.
Kultowe słodycze będą produkowane z wykorzystaniem energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł.
Po pozytywnej opinii Konferencji Episkopatu Polski i otrzymaniu zgody Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił otwarcie procesów Emilii i Karola Wojtyłów.
Od poniedziałku zamknięte będą żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie. Jutro i w piątek lekcji także nie będzie, ale dziećmi zaopiekują się nauczyciele. Rodzice mają cztery dni na zorganizowanie opieki. - To nie są ferie, ani wakacje - przestrzega ministerstwo zdrowia i prosi o pozostanie w domu.
Dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdziło ministerstwo zdrowia. Jeden z nich zdiagnozowano u dziecka, które trafiło do szpitala w Cieszynie. W tamtejszych szkołach rozpoczęła się dezynfekcja, pozostałe placówki przygotowują się do zamknięcia.
O objęcie prawem do dodatkowego zasiłku opiekuńczego także rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych powyżej 8. roku życia zaapelował w środę m.in. do prezydenta Andrzeja Dudy rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
Małgorzata Kidawa-Błońska zaproponowała, by 100-proc. rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci ze szkół podstawowych, którzy muszą zostać w domu, by się nimi opiekować. Zapowiedziała wniosek do marszałek Sejmu o pilne zwołanie posiedzenia Izby, aby umożliwić wprowadzenie tego rozwiązania.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07