107,6 FM

Śląskie. Dziecko z koronawirusem trafiło do szpitala w Cieszynie. Szkoły wkrótce zostaną zamknięte

Dwa nowe przypadki koronawirusa potwierdziło ministerstwo zdrowia. Jeden z nich zdiagnozowano u dziecka, które trafiło do szpitala w Cieszynie. W tamtejszych szkołach rozpoczęła się dezynfekcja, pozostałe placówki przygotowują się do zamknięcia.

W tej chwili w Polsce jest już 27 przypadków zakażenia koronawirusem. Najnowsze potwierdzone przypadki to młoda kobieta, która trafiła do szpitala w Łodzi i dziecko, które jest już w szpitalu w Cieszynie.

W cieszyńskich szkołach rozpoczęła się dezynfekcja. Przypomnijmy, że władze Cieszyna zawiesiły zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych w mieście, a także w w jednym liceum. Istniało bowiem zagrożenie, że jeden z dwóch cieszyńskich pacjentów zarażonych koronawirusem - miał wcześniej kontakt z uczniami.

Mówi Katarzyna Koczwara z Urzędu Miasta w Cieszynie:

Szkoły zamknięte w całej Polsce

Od poniedziałku żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie zamknięte na minimum 2 tygodnie. Taką decyzję podjął rząd w związku z koronawirusem. - Rozpoczynamy wdrażanie decyzji w życie - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego:

Dodajmy, że zamknięte będą także instytucje kultury m.in. muzea, kina i teatry.

- Jutro i w piątek lekcji także nie będzie, ale dzieci znajdą opiekę w szkołach - mówi Dariusz Domański - śląski wicekurator oświaty:

Uczniowie nie będą musieli odrabiać lekcji. Wicekurator oświaty zapewnia, że jeśli okres zamknięcia się wydłuży śląskie placówki są przygotowane.

Czytaj więcej: Premier Mateusz Morawiecki: od poniedziałku zamknięte wszystkie szkoły na dwa tygodnie. Prewencja przed koronawirusem

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama