107,6 FM

Szkoły od 16 marca zamknięte. Uczniowie powinni zostać w domu. Co na to rodzice?

Od poniedziałku zamknięte będą żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie. Jutro i w piątek lekcji także nie będzie, ale dziećmi zaopiekują się nauczyciele. Rodzice mają cztery dni na zorganizowanie opieki. - To nie są ferie, ani wakacje - przestrzega ministerstwo zdrowia i prosi o pozostanie w domu.

Śląskie placówki oświatowe przygotowują się do zamknięcia. Decyzją premiera - z powodu zagrożenia koronawirusem - od poniedziałku na dwa tygodnie zamknięte będą żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w całej Polsce. W województwie śląskim będzie to ok. 7 tysięcy placówek, z których korzysta pół miliona uczniów i 160 tysięcy przedszkolaków.

Jak na decyzję o zamknięciu szkół zareagowali rodzice w województwie śląskim?

Rodzice dzieci do 8 roku życia, którzy zdecydują się zostać z dzieckiem w domu mogą liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. W takim przypadku zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożyć oświadczenia u pracodawcy. Jego wzór jest dostępny na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nauka on-line na studiach

Wojewoda Śląski - Jarosław Wieczorek spotyka się dziś z rektorami śląskich uczelni. To nadzwyczajne posiedzenie związane z decyzją rządu o zamknięciu od poniedziałku wszystkich placówek oświatowych w Polsce. Spotkanie wojewody z rektorami ma służyć ustaleniu szczegółów.  - Na Uniwersytecie Ekonomicznym nie wykluczamy nauczania przez internet - mówi  dr Bartłomiej Gabryś - rzecznik prasowy uczelni:

Od poniedziałku zamknięte będą także żłobki, przedszkola, szkoły oraz instytucje kultury w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama