Około 4.00 w sobotę wybuchł pożar w kamienicy przy ul. Kleczkowskiej 26 we Wrocławiu.
Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie dyrektora Polskiej Opery Królewskiej.
Kończy się era niesprawnych pojazdów na naszych drogach. Do województwa śląskiego trafiła najbardziej nowoczesna w Polsce mobilna stacja diagnostyczna.
Według danych z dnia 25 stycznia w 34. Światowych Dniach Młodzieży uczestniczy 112 tys. zarejestrowanych osób z całego świata.
Polak wylądował na 148,5 m. i po drugiej serii awansował na 2. miejsce w konkursie.
Nie żyje 2,5-letni Julen, który blisko dwa tygodnie temu w miejscowości Totalan na południu Hiszpanii wpadł do ponad 100-metrowej dziury po odwiercie. Ciało chłopca wydobyła w sobotę nad ranem ekipa górników i ratowników żandarmerii.
Zdecydowany lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi kontra Stefan Kraft i Kamil Stoch - tak może wyglądać rywalizacja w pierwszym z dwóch konkursów Pucharu Świata na dobrze znanej skoczkom i kibicom oraz szczęśliwej dla Polaków Okurayamie w Sapporo.
Po pięciu tygodniach zakończył się najdłuższy shutdown w historii USA. Jak poinformował Biały Dom, prezydent Donald Trump podpisał w piątek wieczorem czasu lokalnego ustawę, która zapewnia finansowanie rządu federalnego do 15 lutego.
Sposób odżywiania się jest równie ważny jak sen i wysiłek fizyczny, dlatego jako podstawę nowej piramidy zdrowego żywienia dla dzieci proponujemy aktywność fizyczną oraz właściwe wysypianie się - powiedział prof. Mirosław Jarosz podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
Premier Mateusz Morawiecki podziękował w sobotę przedstawicielom klubów i kół parlamentarnych, którzy przybyli na piątkowe spotkanie, za konstruktywny dialog i merytoryczną rozmowę. Współpraca ponad podziałami politycznymi jest tym, czego oczekują od nas Polacy - podkreślił.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07