107,6 FM

Niesamowity rekord skoczni Stocha w Sapporo!

Polak wylądował na 148,5 m. i po drugiej serii awansował na 2. miejsce w konkursie.

Kamil Stoch po pierwszej serii konkursu PŚ w Sapporo zajmował 6 miejsce i miał znaczą stratę do prowadzącego Roberta Johansona. Kiedy usiadł na belce startowej na ekranach wyświetlono odległość 129 m potrzebnych, aby przy dobrych notach objął prowadzenie. Wtedy wydarzyło się coś, co wprawiło w zdumienie obserwatorów konkursu. Polak wylądował znacznie, znacznie dalej, bo aż na 148,5 m, ustanawiając nowy rekord skoczni Okurayama.

Niesamowity lot Stocha pozwolił mu awansować na 2 miejsce w konkursie, gdyż wyprzedził go jeszcze zajmujący po pierwszej serii 4 lokatę Stefan Kraft z Austrii, który wylądował na 137 m., jednak startował z obniżonej o dwa stopnie belki startowej i otrzymał bardzo wysokie noty za styl. Kamil Stoch musiał lądować bez telemarku, przez co jego skok większośc sędziów oceniła na 16 pkt.

1 i 2 miejsca z pierwszej serii nie obronili Robert Johanson i Ryoyu Kobayashi. Norweg zakończył rywalizację na 3. pozycji, a Japończyk na 5. miejscu.

Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca: Piotr Żyła był 11., Dawid Kubacki 15., a Stefan Hula 27.

« 1 »
  • Gabah
    26.01.2019 10:19
    Te całe skoki i ich organizacja , manipulacja sędziów "belkami", wiatrem, punktami i cała działaność Waltera Hofera tzw. dyrektora skosów - woła o pomstę do nieba ! Dziwię się tylko, że ekipy -uczestnicy konkursów dają sie tak łatwo manipulować gościowi, który co roku na konkursach skoków zbija majątek. To są słowa moich przyjaciół z Austrii i Szwajcarii. Gość ma umowę z telewizjami, że w czasie każdego konkursu jest obowiązek pokazania jego twarzy przez kilka sekund. No i mamy .sportowego Hitchcoka ! Nikt nie patrzy na stres zawodników, ich rozczarowania i nieustanne poczucie niesprawiedliwości !

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama