Z okazji Dnia Numeru Alarmowego z operatorami w Radomiu spotkał się min. Joachim Brudziński.
Agata Kornhauser-Duda przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. Pierwsza Dama pozdrowiła młodzież z Radomia!
Pielgrzymi z diecezji radomskiej, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży, są już w stolicy Panamy.
Doszło do niego w parafii Żeleźnica, leżącej w dekanacie Przedbórz.
Od samego początku nowi wyznawcy Chrystusa byli przyjmowani do Kościoła na mocy udzielanego chrztu.
Prolog Listu do Hebrajczyków jest ważnym świadectwem tego, że pierwotny Kościół miał świadomość bycia dziedzicem prorockich zapowiedzi Biblii.
Snując refleksję o tym, kim jest Pan Jezus i jaka jest istota Jego misji, autor Listu do Hebrajczyków dokonuje bardzo interesującego zabiegu: w usta przychodzącego na świat Chrystusa wkłada słowa Psalmu 40, który interpretuje jednoznacznie w kluczu mesjańskim.
Wliczącym zaledwie cztery rozdziały Liście do Filipian św. Paweł aż kilkanaście razy pisze o radości.
Dwa razy podczas seminaryjnej formacji, najpierw podczas święceń diakonatu, a potem prezbiteratu, każdy z kandydatów podchodzi do biskupa, który udziela tych święceń, by mogli przyrzec ordynariuszowi cześć i posłuszeństwo.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07