107,6 FM

Włamanie na plebanię

Doszło do niego w parafii Żeleźnica, leżącej w dekanacie Przedbórz.

Sprawcy dostali się do budynku w ciągu dnia, gdy proboszcza nie było na miejscu. - Liczyli zapewne, że znajdą pieniądze składane przez wiernych podczas wizyty kolędowej. Ale ja nie trzymam pieniędzy na plebanii. Wpłacam je od razu do banku. Mimo że splądrowali plebanię, a nawet przeszukali skwapliwie teczkę, którą noszę ze sobą podczas kolędy, nie ukradli nawet 50 groszy - mówi ks. Donat Neska, proboszcz w Żeleźnicy i Górach Mokrych.

Żeleźnica leży na terenie powiatu Radomsko. Ksiądz Neska mówi, że słyszał o włamaniach na plebanie na terenie tego powiatu. - Nie można wykluczyć, że działa jakaś grupa, ale to już sprawa do wyjaśnienia przez policję. Zgłosiłem włamanie. Sprawa poszukiwania sprawcy lub sprawców jest w toku - dodaje proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama