Po kilkunastu godzinach oczekiwania na lot, młodzi pielgrzymi bielsko-żywieccy, uczestniczący w ŚDM w Panamie, tuż przed północą (czasu polskiego), 30 stycznia wystartowali do Warszawy!
Długo trwała ta podróż. Oczekiwani w środę 30 stycznia w Bielsku-Białej, mogli wrócić dopiero dzisiaj - z piętnastogodzinnym opóźnieniem. "Veintidos" są już w domu!
Do większej otwartości w wychodzeniu i zapraszaniu osób młodych do Kościoła zachęcał dziś bp Roman Pindel osoby konsekrowane, które uczestniczyły w obchodach Dnia Życia Konsekrowanego w Bielsku-Białej.
Wzięli za wzór faryzeusza Nikodema i postanowili przychodzić do Jezusa o zmierzchu, żeby Go w ciszy posłuchać i porozmawiać o tym, co najważniejsze. W salwatoriańskiej parafii w Cygańskim Lesie odbyła się kolejna Noc Nikodemowa.
Pierwsza niedziela miesiąca w Hałcnowie to już tradycyjne spotkanie rodzin z liczniejszą gromadką dzieci i wszystkich, którzy razem z nimi chcieliby spędzić popołudnie. 3 lutego ich gościem był ks. prałat Stanisław Śmietana.
Rusza kolejny etap akcji "Makulatura na misje", dzięki której ma powstać kuchnia i stołówka dla dzieci z misji franciszkanów w peruwiańskim Pariacoto. Z potrzebnych 15 tys. dolarów dotąd udało się zebrać 10 tys.
Spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z bp. Romanem Pindlem rozpoczęło 6 lutego obchody święta patronalnego wspólnoty. W tym roku wpisuje się w nie 1150. rocznica śmierci św. Cyryla.
28-letni Dawid i 22-letni Patryk - osadzeni w cieszyńskim zakładzie karnym - przyjęli 7 lutego sakrament bierzmowania z rąk biskupa Romana Pindla w więziennej kaplicy.
W kuchni Fundacji św. Antoniego w Ustroniu Mirosław Kohut zazwyczaj urzęduje sam. Ale przez minione cztery dni krzątało się tam nawet nie sześć, a ponad czterdzieści kucharek i na pewno było co jeść.
- Jestem przekonany, że Bóg dla każdego z nas ma przygotowane dobre słowo. Ma dostęp do aplikacji zliczającej, ilu ludzi jest tu dzisiaj, i już wysyła aniołów do każdego - mówił dominikanin.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07