Rodziny modlą się w DRWaL-owej drużynie

dodane 04.02.2019 13:47

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Pierwsza niedziela miesiąca w Hałcnowie to już tradycyjne spotkanie rodzin z liczniejszą gromadką dzieci i wszystkich, którzy razem z nimi chcieliby spędzić popołudnie. 3 lutego ich gościem był ks. prałat Stanisław Śmietana.

Rodziny modlą się w DRWaL-owej drużynie   Urszula Rogólska /Foto Gość DRWaL-owa gromadka obecna na lutowym spotkaniu w Hałcnowie

Bielsko-żywieckie rodziny z całej diecezji - od Gilowic, przez Bielsko-Białą po Wilamowice i Osiek - wychowujące trójkę i więcej dzieci, a także wszyscy, którzy chcieliby do nich dołączyć lub przysłuchać się jak to jest, kiedy małżeństwo jest otwarte na dar każdego życia, już od pięciu lat spotykają się w pierwsze niedziele miesiąca w Hałcnowie.

Każde rodzinne spotkanie otwiera parafialna Msza św., sprawowana o 12.15 w hałcnowskiej bazylice Nawiedzenia NMP. Po liturgii - dzięki życzliwości proboszcza ks. Piotra Koniecznego - wszyscy spotykają się w miejscowym Domu Parafialnym. Tutaj zawsze czeka na nich pożywny ciepły obiad, przygotowany przez liderów wspólnoty Agatę i Artura Markowskich z Wilamowic, a także domowe wypieki, przyniesione przez uczestników spotkania. Następnie przychodzi czas na konferencję czy tematyczne warsztaty, prowadzone przez duszpasterzy lub przedstawicieli rodzin.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Ks. prałat Stanisław Śmietana (drugi z prawej) był gościem rodzin wielodzietnych

3 lutego rodzice kontynuowali rozpoczęty cykl o komunikacji w małżeństwie. Tematem była modlitwa małżeńska. Mówili o niej małżonkom ks. prałat Stanisław Śmietana i ks. Tomasz Gorczyński - diecezjalny duszpasterz rodzin, zawsze obecny na DRWaL-owych niedzielach. Swoim doświadczeniem w tej dziedzinie rodzinnego życia dzielili się także sami przybyli małżonkowie.

W czasie, kiedy rodzice uczestniczą w swojej formacji, ich dzieciom zajęcia organizują hałcnowskie oazowiczki, które wzięły na siebie obowiązek troski o maluchy w niedzielne popołudnia DRWaL-a.

Jak przypomina ks. Tomasz Gorczyński, DRwaL-owa przygoda w diecezji zaczęła się od spotkań, nad którymi czuwali Małgorzata i Roman Bieliccy. Ich funkcję przejęli Agata i Artur Markowscy. Stałym miejscem spotkań stał się Hałcnów. Kolejne spotkanie - w niedzielę 3 marca. DRwaL zaprasza na nie wszystkich - zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie skorzystali z tej okazji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, BIELSKO-BIAŁA HAŁCNÓW, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, DRWAL, DUSZPASTERSTWO RODZIN WIELODZIETNYCH ALBO LICZNYCH, RODZINA

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl