W przededniu egzaminu dojrzałości, uczniowie zgromadzili się na wspólnej modlitwie. - Życzę wam, abyście zwycięsko ukończyli bieg całego życia - mówił do mich abp Wiktor Skworc.
Msze św. w intencji górników i ich rodzin oraz pracowników przemysłu górniczego sprawowali metropolita katowicki i biskupi pomocniczy.
– To musi być „szybka akcja”. Jak w naturze. Inaczej nic z tego nie będzie – tłumaczy podstawy swojej pracy Jakub Bednarz, sokolnik z lotniska w Pyrzowicach.
Film o wybitnym śląskim architekcie, autorstwa Marcina Zasady i Marcina Nowaka, będzie po raz pierwszy pokazany szerszej publiczności 3 października w Mediatece.
Niewielki pawilon, otoczony osiedlem Tysiąclecia. Do niedawna działał w nim spożywczak. Teraz będzie to jedyne takie miejsce w całej Polsce.
Trzy wyjątkowe kamienie umieszczone w powstającej świątyni w parafii św. Antoniego z Padwy pobłogosławił w sobotę abp Wiktor Skworc.
Barbara Brylak na 1 listopada szykowała zwykle ciepły strój i solidne buty, żeby w ciągu godziny stania na cmentarzu nie zmarznąć.
Dziewczyna z niewielkiej wsi podejmuje działania, „żeby podobać się Bogu”. Prawie 80 lat później zostaje wybrana na patronkę parafii i udowadnia, że dzięki jej orędownictwu wszystko jest możliwe.
Zupa jest tak gęsta, że potrzeba drugiej łyżki, żeby ją zgarniać z chochli. – Niech sobie pojedzą – mówi Ewelina Babczyńska.
Na stole leżały materiały z seminarium dla rodziców nastolatków. Tobiasz przyjrzał się im i pobiegł do pokoju Wiktorii. – Rodzice chcą nas wyrolować – oznajmił.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07