107,6 FM

14.02.2021 | Rodzina Rodzinie i Misjonarz na Post

To nie tylko wsparcie materialne. Dla potrzebujących rodzin to przepiękny gest solidarności i nadziei. Mowa o programie Rodzina Rodzinie, który Caritas Polska prowadzi już od 2016 roku. Z pomocy skorzystało już ponad 10 tysięcy rodzin z Syrii, Libanu, Strefy Gazy i - ostatnio - Iraku. O tym jak można włączyć się w pomaganie opowiada Sylwia Hasboun, koordynatorka programu w Caritas Polska. W magazynie misyjnym zachęcamy też do wylosowania misjonarza na Post.

Warto w Wielkim Poście modlić się za misjonarzy   Warto w Wielkim Poście modlić się za misjonarzy
Misjonarz na Post

Wielki Post już tuż tuż... Warto w tym czasie wylosować misjonarza i przez 40 dni modlić się za niego, a może i pościć w jego intencji. Jak wziąć udział w tej misyjnej i modlitewnej akcji?  - wyjaśniają Zofia Kędziora i Michał Jóźwiak, redaktorzy portalu misyjne.pl.

Syryjskie Aleppo po bombardowaniu   Syryjskie Aleppo po bombardowaniu
Caritas Polska

"Rodzina Rodzinie" to program, który Caritas Polska realizuje od 2016 roku. To program, w którym polskie rodziny pomagają potrzebującym rodzinom na całym świecie. Jest on odpowiedzią na dramatyczną sytuację rodzin poszkodowanych w konfliktach zbrojnych i kryzysach humanitarnych. Program zmienił się na przestrzeni lat. O tych zmianach opowiada Sylwia Hasboun, koordynatorka projektu w Caritas Polska.

Dzieci otrzymują wsparcie w ramach proogramu "Rodzina Rodzinie"   Dzieci otrzymują wsparcie w ramach proogramu "Rodzina Rodzinie"
Caritas Polska

4 lata istnienia, 10 tys. podopiecznych, 20 tys. darczyńców, 58 mln zł przekazanych darowizn - tak obecnie wygląda program Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". Ten projekt to pomoc konkretnym rodzinom. Poznajemy ich historię.

Już 4 lata polskie rodziny pomagają nieprzerwanie rodzinom potrzebującym na Bliskim Wschodzie. To w ramach programu "Rodzina Rodzinie", który realizuje Caritas Polska. Jak można dołączyć do programu i pomagać dotkniętych konfliktami zbrojnymi i katastrofą humanitarną?

Szczegóły nt. programu "Rodzina Rodzinie" znajdziemy na stronie https://rodzinarodzinie.caritas.pl/

Codzienne życie w Strefie Gazy - "Rodzina Rodzinie". "Żyjemy w biedzie" - historia Nassera i jego rodziny: https://www.youtube.com/watch?v=PrbREIsY_Uo&feature=emb_logo

Oficjalny teledysk do piosenki "Rozbitkowie", promującej projekt pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina  Rodzinie”: https://www.youtube.com/watch?v=3Xtgz9sGB7M&feature=emb_logo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy