107,6 FM

Trwa Weekend Cudów

Weekendem Cudów nazywane są finałowe sobota i niedziela „Szlachetnej Paczki”. To właśnie teraz do blisko 20 tys. rodzin w Polsce docierają paczki od darczyńców.

Jak informuję pracownicy Stowarzyszenia „Wiosna”, do niedzielnego południa dostarczono blisko dwie trzecie paczek. W sobotę prezenty otrzymała dziesięcioosobowa rodzina spod Radomia, którą obdarował papież Franciszek.

Także wczoraj z wizytą do potrzebującej rodziny udał się ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca „Szlachetnej Paczki”. Z wolontariuszami odwiedził jedno z mieszkań na krakowskim Prokocimiu, gdzie czternaście lat temu narodziła się Paczka. W 2000 roku ks. Stryczek był wikarym tamtejszej parafii i razem z grupą znajomych dotarł wówczas z pomocą do trzydziestu rodzin.

Pani Wiktoria samotnie wychowuje dwójkę nastoletnich dzieci. W wypadku zginęła jej druga córka, a syn Paweł poniósł poważne obrażenia głowy, przez co teraz jest niepełnosprawny umysłowo. Pani Wiktorii po wypadku i rozwodzie trudno wrócić do równowagi. Cały swój czas poświęca dzieciom, dzięki czemu w domu panuje atmosfera zaufania i miłości. Kobieta ma dwa marzenia – chciałaby żeby jej syn pomyślnie przeszedł rehabilitację, a ona mogła wrócić do pracy.

„Nie jestem w stanie nic powiedzieć” – wykrztusiła z siebie ze łzami w oczach pani Wiktoria, gdy do jej mieszkania weszli wolontariusze „Szlachetnej Paczki” i razem z ks. Stryczkiem wnieśli wielkie pudła. Oczy Pawła rozbłysły na widok słodyczy. „Będę je jadł przez cały rok!” – powiedział i razem z ks. Jackiem otworzył paczkę.

W całej Polsce jest 570 rejonów, w których przez ten weekend w specjalnie przygotowanych magazynach spotykają się darczyńcy z wolontariuszami. To stąd rozwożone są paczki do potrzebujących rodzin. „Finał Paczki to dwa dni, które są dla nas prawdziwym świętem. Chcemy opowiedzieć o wszystkich niecodziennych spotkaniach, wzruszeniach, rozmowach i emocjach” – mówią ludzie z „Wiosny”.

W tym roku do projektu włączyli się m. in. prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama