107,6 FM

Coś dla Świadków Jehowy

Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga. J 10,33

Żydzi zrozumieli, że Jezus uważa siebie za Boga, i uznali to za bluźnierstwo. Podobnie zareagowaliby dziś Świadkowie Jehowy – oni również nie uznają bóstwa Jezusa. Jest wiele tekstów w Biblii mówiących na ten temat, ale myślę, że wystarczy spojrzeć na trzy cytaty. Pierwszy to początek Ewangelii św. Jana: „Na początku było Słowo, Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo (...) Słowo ciałem się stało i oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca”. Nie ma więc wątpliwości, że „Słowo” to „Jednorodzony”, czyli Jezus, i nie ma wątpliwości, że „Bogiem było Słowo”. Dalej św. Jan pisze: „Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył”. I wreszcie Pierwszy List Jana: „Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anaja
  29.03.2015 16:02
  Jehowi nie chcieli się ze mną pomodlić nawet modlitwą "Ojcze nasz", twierdząc że oni nie modlą się formułkami. Nie udało się ich przekonać, że tej modlitwy uczy sam Jezus.
  No i sami przynieśli mi makulaturę, ale ode mnie nic przyjąć nie chcieli...
 • Bca
  29.03.2015 22:41
  Jeśli ktoś nie uznaje świętości, Świętym być nie może.
  doceń 3
 • thedarksaga@wp.pl
  06.08.2015 21:33
  Rozumiem różne wypowiedzi i nawet te bardzo złośliwe. Każdy ma prawo myśleć co chce. I rozumiem byłych św. Jehowy, że wrócili do kościoła, bo tak byli wychowani i ich serce kocha kościół. Jak dla mnie to całkiem normalne. Czytam wiele wypowiedzi, nawet osób uważanych za wykształconych. Jedno mnie jak zadziwia pisząc o św. Jehowy piszecie jehowici. Czy w kościołach nie uczą, że Bóg ma na imię Jehowa inni mówią Jahwe. Tak ma na imię ojciec syna Bożego Jezusa, którego imię znaczy Jehowa jest zbawieniem. Wydaje mi się, że to ignorancja innych ludzi nazywać imieniem samego Boga. Ja myślę o nich jak o świadkach i tyle. Pozdrawiam.

 • leo
  22.11.2018 12:16
  Pozwolę sobie powtórzyć z uporem maniaka. Diabeł tak miesza, miesza i robi z tych ludzi co chce.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.