107,6 FM

Zmartwychwstanie to fakt

Jeden z żołnierzy włócznią przebił 
Mu bok...


J 19,31-37

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat, ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem, Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała.

Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Nim byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda.

Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: „Kości Jego nie będą łamane”. I znowu na innym miejscu mówi Pismo: „Będą patrzeć na Tego, którego przebodli”.


Zmartwychwstanie Jezusa zmienia wszystko. Jeżeli bowiem śmierć człowieka nie jest wcale niczym ostatecznym, jeżeli potem możemy żyć wiecznie, to cały nasz świat wartości zmienia się całkowicie. Dlatego właśnie przez wieki wokół zmartwychwstania Jezusa jest tyle zamieszania. Dwa tysiące lat temu kapłani żydowscy płacą strażnikom grobu, żeby zeznawali, że uczniowie wykradli ciało. A późniejsi myśliciele wymyślają setki teorii, żeby udowodnić, że zmartwychwstania nie było. Jedną z takich teorii było stwierdzenie, że Jezus nie umarł, że był w jakimś rodzaju śpiączki. Jednak fakty są inne. Strażnik, widząc, że Jezus nie żyje, na wszelki wypadek przebija mu serce. Mamy więc z pewnością zwłoki. Następnie przez trzy dni owe zwłoki leżą w grobie. Jednak po trzech dniach w sposób zrozumiały tylko dla Boga w tym samym ciele staje przed nami na nowo żywy Jezus. Taki los czeka każdego z nas. Zmartwychwstanie Jezusa zmienia wszystko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..