107,6 FM

Przedstawiciel rządu Węgier o pozytywnym wpływie ŚDM

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przypuszczalnie będą miały pozytywny wpływ na całą Europę - oświadczył we wtorek sekretarz stanu w węgierskim Ministerstwie ds. Zasobów Ludzkich, odpowiedzialny za kontakty z Kościołami Miklos Soltesz.

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży wzmocnią się w wierze, a ci, którzy szukają sensu w życiu, mogą uzyskać odpowiedź albo wybrać powołanie: kapłańskie, zakonne lub wiążące się z założeniem rodziny - ocenił Soltesz w wypowiedzi dla węgierskiej telewizji M1.

Sekretarz stanu powiedział, że w Światowych Dniach Młodzieży spodziewany jest udział kilku milionów młodych ludzi, co oznacza zagrożenie w sferze bezpieczeństwa, ale zaznaczył, że polskie władze przygotowały się do zagwarantowania bezpieczeństwa uczestnikom.

Soltesz przypomniał, że w poniedziałek w krakowskim Klasztorze Franciszkanów otwarto wystawę "Bogactwo ubóstwa. Święte kobiety Polski i Węgier w średniowieczu" we współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Katolickiego im. Petera Pazmanya, Instytutu Balinta Balassiego i Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.

Według ostatnich danych przekazanych PAP przez dyrektora biura Komisji ds. Młodzieży Konferencji Episkopatu Węgier Miklosa Gabora w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie weźmie udział 3 200 Węgrów z Węgier i 500 z krajów ościennych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama